Jesień – czas, by zwiększyć potencjał food trucka!

Wakacje to czas, kiedy food trucki pracują najintensywniej – sezon osiąga wtedy swoją pełnię, a właściciele odnotowują największą wyniki sprzedaży. Team pracuje w stałym rytmie i na najwyższych obrotach, zatem nie może pozwolić sobie na chwilę refleksji czy ewentualne modyfikacje food trucka. Luksus ten przynosi dopiero jesień. Mimo że food trucki nadal działają, to nie w tak szalonym pędzie, który ma miejsce w wakacje. I właśnie dlatego jesień stwarza warunki, aby wdrożyć nowości inspirowane porą roku, wyciągnąć wnioski z “godzin szczytu” i nabrać rozpędu przed kolejnym sezonem.

Jesienne nowości w menu food trucka

Wakacje odchodzą na jakiś czas, zabierając ze sobą ciepłe temperatury. Zaczynamy ubierać się w grubsze ubrania, a fantazje o zimnych lodach odchodzą w niepamięć. Warto więc zmodyfikować menu food trucka, wprowadzając przekąski z produktów sezonowych w nieco cieplejszym wydaniu. Doskonałym pomysłem będą potrawy z dyni, jabłek, orzechów czy grzybów. Gorące herbaty i kawy warto doprawiać imbirem, startą gałką muszkatołową czy miodem. Ukochane lody zastąpi masło orzechowe dodawane do ciast i innych deserów.

Jesienny design

Jesienią przyroda przechodzi gruntowną metamorfozę. Zmienia się pora roku, a wraz z nią pejzaż za oknem. Warto wziąć przykład z matki natury i zmodyfikować wygląd food trucka, wplatając w design akcenty inspirowane jesienią. Można zainwestować w kubki do napoi opatrzone nadrukiem o motywie złotych liści lub przygotować świece i lampiony w jesiennych kolorach. Natomiast na czas trwania Halloween warto przygotować dekoracje z dyni. Jabłka wystawione w wiklinowych koszach również stanowią ciekawy element wzbogacający jesienny design food trucka.

Co jeszcze?

Food truck to nie tylko jedzenie i fajny design. Są inne aspekty, którym warto przyjrzeć się jesienią. Chociażby kwestia sprawności technicznej pojazdu, bo jak wiadomo lato najbardziej eksploatuje pojazd. Dlatego warto sprawdzić stan opon, ponieważ często zachodzi potrzeba ich wymiany na nowe. Kwestia estetyczna jest równie istotna, jako że atrakcyjny wygląd pojazdu przyciąga potencjalnych klientów. Na skutek działania promieni słonecznych farba pokrywająca food truck’a może blaknąć, a on sam jako świadek imprez masowych czasem ulega zarysowaniu, pojawia się niepożądane graffiti i inne defekty. W czasie jesieni można przeprowadzić rebranding, przetestować i wdrożyć nowe strategie, przeprowadzić bilans zysków i strat, a nawet nawiązać owocną współpracę z blogerem. To kwestia kreatywności, która w czasie jesiennego wytchnienia powinna być w szczytowej formie.

W okresie wakacji food truck użytkowany jest najintensywniej, warto więc polepszyć jego kondycję techniczną oraz zaskoczyć klientów na jesiennych zlotach świeżymi pomysłami zamiast powakacyjnym wyeksploatowaniem i brakiem inwencji twórczej w obliczu tak malowniczej pory roku.