Mobilny punkt dużych restauracji – dlaczego warto?
Obecne czasy, w których głównym tematem jest epidemia koronawirusa sprawiają, że branża gastronomiczna znalazła się w kryzysowej sytuacji. Zakaz przyjmowania klientów wewnątrz lokalu wymusza podjęcie innych kroków w celu utrzymania własnego biznesu. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie mobilnego punktu jako dodatku do restauracji stacjonarnej. Dzisiaj przybliżymy Ci pozytywne aspekty takiego właśnie rozwiązania. Zachęcamy do lektury!
Mobilność biznesu
Główną i niekwestionowaną zaletą food-trucka jest jego mobilność, dzięki czemu zakres świadczonych usług gastronomicznych nie jest ograniczony do jednego miejsca. Daje to możliwość działania w różnych lokalizacjach, gdzie przebywa sporo ludzi – na przykład przy stokach narciarskich. Przekłada się to na dotarcie do większej liczby klientów, co związane jest ze zwiększeniem zysków. W czasach koronawirusa jest to świetny sposób na zapewnienie swojej restauracji stacjonarnej dodatkowego punktu odbioru zamówionych wcześniej posiłków.
Reklama marki
Dodatkowy punkt mobilny restauracji to także świetny sposób na reklamę i marketing. Pojazd można przyozdobić w charakterystyczny sposób, dzięki czemu od razu będzie kojarzony z lokalem stacjonarnym. Ponadto jest to dobra metoda zwrócenia uwagi na potrzeby klienta i wyjście mu naprzeciw, ponieważ wykorzystanie food trucka daje możliwość zwiększenia popularności marki poprzez wprowadzenie do menu nowych dań także bezglutenowych, bezlaktozowych oraz propozycji z różnych kuchni świata. Doskonałym pomysłem jest również wykorzystanie social mediów do promowania foodtrucka i zachęcania do odwiedzenia lokalu stacjonarnego po zniesieniu obostrzeń. Można także wprowadzić zniżki i karty lojalnościowe, upoważniające do rabatów po uzyskaniu odpowiedniej liczby zebranych punktów.
Zwiększenie zysków
Foodtruck to w dzisiejszych czasach świetne rozwiązanie, które ułatwia sprzedaż w sytuacji, gdy stacjonarne restauracje są zamknięte. Warto pomyśleć o wprowadzeniu możliwości przygotowania dań na określoną godzinę – klient zamawia telefonicznie i odbiera w dogodnej dla siebie lokalizacji. Świetnym pomysłem będzie również aplikacja mobilna, dzięki której można znaleźć lokalizację punktu mobilnego, zamówić wybrane posiłki i opłacić przy pomocy dogodnej formy płatności. Poprzez zbieranie opinii klientów, można szybko wyłapać słabe punkty mobilnego biznesu, skorygować je i rozwinąć interes we właściwym kierunku. Ponadto food truck to dodatkowe źródło dochodu do restauracji stacjonarnej wydającej posiłki na wynos.
Wprowadzenie mobilnego punktu jako dodatku do dużego lokalu stacjonarnego może wydawać się trudnym zadaniem, jednak z odpowiednim rozplanowaniem poszczególnych etapów działań nie jest już takie skomplikowane. Co więcej, takie rozwiązanie związane jest z szeregiem korzyści oraz idealną mobilną reklamą głównego lokalu restauracyjnego. W obecnych czasach, kiedy branża gastronomiczna znalazła się w nieciekawej sytuacji, food truck może okazać się strzałem w dziesiątkę!