Najpopularniejsze food trucki w Polsce – zainspiruj się!

Food trucki to aktualnie jeden z lepiej prosperujących rodzajów gastronomii. Mobilność, szybkość wydawania zamówień oraz zapachy unoszące się w powietrzu zachęcają dziennie miliony ludzi na świecie do korzystania z usług restauracji na kółkach. Decydując się na własną, warto podejrzeć działania oraz wygląd tych najpopularniejszych food trucków w Polsce, aby zaczerpnąć świeżej inspiracji i motywacji do działania.

Food trucki z burgerami

Jednym z bardziej znanych food trucków w Warszawie, który oferuje burgery jest Beef’N’Roll. Dzięki swojej mobilności znajdują się zawsze tam, gdzie jest potrzeba sycących burgerów. Stawiają oni na minimalizm, ich przyczepa posiada klasyczne czarno-białe kolory, menu jest bardzo estetyczne, a uwagę przyciąga duże logo, które pozostaje z klientem na bardzo długo. Równie dobrze wyglądającą przyczepą gastronomiczną z niesamowitymi, soczystymi burgerami, inspirowanymi amerykańską klasyką, może pochwalić się Zebra Burger. Jest to zdecydowanie jeden z bardziej wyróżniających się food trucków w Gdańsku. Mimo, że kolorystyka jest bardzo stonowana (biel, czerń oraz elementy czerwieni), to nie da się przejść obok niego obojętnie. Powoduje to wpadający w oko wzór zebry. Wygląd idealnie komponuje się z nazwą gastronomii oraz burgerów. Idealny i przemyślany chwyt marketingowy.

Food trucki wegetariańskie i wegańskie

Coraz bardziej na popularności zyskują dania wegetariańskie oraz wegańskie. Ludzie zaczynają zwracać uwagę na to co jedzą, czy jest to świeże, dobre dla środowiska i organizmu. Food trucki, które oferują takie pyszności przeżywają prawdziwe oblężenie. Świetnie działa przyczepa gastronomiczna restauracji Falla w Poznaniu. Przygotowywane są w niej przepyszne i sycące wrapy, które wyróżniają się niebanalnymi dodatkami. Dzięki wyjątkowym wnętrzom posiłków, food truck nie musi posiadać krzyczących barw, reklam czy wyróżniającego kształtu. Właściciele postawili na ciemno-drewniane tło z klasycznym logiem oraz graficznym, estetycznym menu na jednym ze skrzydeł. Wszystko wkomponowane zostało w otoczenie, dzięki czemu stojąca przyczepa nie wyróżnia się na tle żyjącej ulicy, jednak to ludzie oczekujący na swoje potrawy w kolejce zwracają uwagę na gastronomię.

Food trucki z napojami

Już od dawna wiadome jest, że food truck nie musi oferować jedzenia, aby stać się niezwykle popularnym miejscem, gdzie można udać się ze znajomymi. Świetnie sobie radzą wszelkiego rodzaju przyczepy na rowerach, które skupiają się na napojach. Między innymi przemyślanym wyglądem oraz popularnością może pochwalić się Fresh Bike, który zajmuje się lemoniadami. Jest to bardzo dobry biznes w okresie wiosenno-letnim, gdzie rozgrzani ludzie, skuszeni uroczą parasolką oraz soczystą cytryną namalowaną na pojeździe, udają się, aby ugasić pragnienie. Wszystko utrzymane jest w kolorach bieli, żółci i błękitu. Osoby serwujące napoje również ubrane są w pasujący żółty kolor oraz logowane fartuchy. Także food truck, który jest w stanie stanąć w centrum miasta, pod szkołą, uczelnią czy biurowcami, mający w swojej ofercie wysokiej jakości kawę to świetny pomysł na biznes. Idealnym przykładem jest Bike Cafe, którzy posiadają swoje rowerowe kawiarnie w całej Polsce. Wszystko wygląda bardzo estetycznie, dzięki utrzymaniu kolorystyki kawy, elementów drewna i widocznego logo. Jest to świetna inspiracja dla osób, które chcą zająć się sprzedażą kawy na wynos bez inwestowania w lokal.

Mając szerokie pole inspiracji, bardzo łatwo znaleźć złoty środek, który idealnie odpowiadałby wartością oraz rodzajowi nowo tworzonego food trucka. Biorąc przykład z najlepszych mamy pewność, że jakość, którą będziemy oferować będzie równie wysoka. Trzeba pamiętać, aby stworzyć markę, do której klienci będą wracali zadowoleni.