Pomysł na biznes: kuchnia koreańska!

Szukasz pomysłu na biznes? Poznaj bliżej kuchnię koreańską i przekonaj się, dlaczego w ostatnim czasie cieszy się ona tak dużą popularnością. Azjatyckie food trucki w ostatnim czasie naprawdę święcą triumfy!

Moda na kuchnię koreańską

Koreański streetfood? Kuchnia azjatycka w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularniejsza: niemal na każdy kroku możemy spotkać nawet niewielkie bary, gdzie podaje się właśnie orientalne dania. Polacy też coraz częściej wybierają właśnie wskazane miejsca, dlatego naszym zdaniem food truck z kuchnią koreańską sprawdzi się w sam raz! Zanim jednak przejdziemy do kwestii stricte kulinarnych, warto wspomnieć, że sztuka koreańska  jest ostatnio naprawdę “na fali”, zwłaszcza wśród młodych osób. Tak zwane “k-wave” zaczęło się od muzyki, a mianowicie k-popu, przez który wiele osób zaczęło coraz bardziej zagłębiać się w kulturę danego państwa. Kolejnym ważnym punktem w popularyzacji k-wave jest kino, a mianowicie oscarowy film Parasite czy też serial bijący rekordy popularności na jednej z najbardziej znanych platform streamingowych. Wróćmy jednak do kuchni, a mianowicie koreańskiego street foodu, który stanowi wspaniałą opcję, jeśli chodzi o posiłki serwowane na szybko. Aromatyczne zupy czy grillowane potrawy to na pewno dobra i ciekawa alternatywa dla zwykłej zapiekanki czy hamburgera.

Najpopularniejsze dania kuchni koreańskiej

Mówiąc o najpopularniejszych, koreańskich daniach koniecznie musimy rozpocząć od popularnego w ostatnim czasie kimchi. Co skrywa się pod tą nazwą? Są to koreańskie kiszonki! Znajdziemy tam chociażby kapustę, rzodkiew czy też marchew, lecz dostępne są również opcje z krewetkami. Całość jest silnie przyprawiana na różne sposoby np. papryką lub czosnkiem. Pamiętajmy, że tego typu produkty w bardzo pozytywny sposób przekładają się na nasz organizm, dlatego jeśli nie jesteśmy zwolennikami np. klasycznych ogórków kiszonych warto jest brać pod uwagę kimchi! Kolejnym daniem jest ramyeon, czyli street foodowy, koreański odpowiednim japońskiego ramenu. Dobrze też zwrócić uwagę na bulgogi, czyli malutkie kawałki wołowiny lub wieprzowiny umieszczane w specjalnej marynacie na bazie sosu sojowego 

Co serwować w food trucku?

Oczywiście w food truckach idealnie sprawdzą się wyżej wymienione dania, lecz nie tylko! Ważnym elementem kuchni koreańskiej jest także ryż, zwłaszcza ten gotowany na parze. Dobrze nada się w roli dodatku np. do bulgogów, lecz też wzbogacić można go o różne przyprawy czy np. owoce morza, przez co będzie całkowicie nowym daniem! Pod uwagę warto jest wziąć też jeon czyli specjalnie przygotowany placek, zazwyczaj podawany z warzywami. Nie powinniśmy zapomnieć o makaronie ryżowym, który również może pojawiać się w menu w wielu różnych odsłonach.

Food truck z kuchnią koreańską to świetny pomysł na biznes! Orientalne dania to prawdziwy hit ostatnich czasów, które uwielbiają zarówno młodsi, jak i starsi.