W co wyposażyć food trucka?

Planujesz otworzyć swój mały gastronomiczny biznes i umieścić go w przyczepie? Zastanawiasz się, jakie sprzęty będą Ci potrzebne, aby zacząć częstować ludzi przepysznymi potrawami? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule! Wyposażenie food trucka nie musi być wcale takie trudne, jak się wydaje! Podpowiadamy! 

Zacznij od podstaw 

Kolorystyka czy sam styl uzależniony jest od gustu właściciela przyczepy i od jedzenia, jakie będzie w niej sprzedawane. Warto zadbać o kilka elementów, aby całość była funkcjonalna i estetyczna. 

  • meble lub zabudowa – warto postawić na metalowe blaty i szafki, ponieważ dużo łatwiej je wyczyścić i zachować odpowiednią higienę przygotowywania posiłków. Konieczne jest wyposażenie food trucka w duży zlew, w którym pomieszczą się brudne naczynia, ponieważ czasami może się zdarzyć, że nie będziemy mieć czasu na ich umycie w trakcie dnia, kiedy ruch w food trucku będzie większy. 
  • oświetlenie jest bardzo ważnym elementem wyposażenia przyczepy. Powinno być dobre, aby wszystko było super widoczne. Można również zainwestować w światła led przy samych blatach roboczych, które będą idealnie oświetlać przygotowywane danie, a dodatkowo sprawią, że całość będzie miało swój urok.

Bez elektroniki ani rusz!

Z całą pewnością nie może zabraknąć lodówki i zamrażarki, ponieważ często w food truckach jest bardzo gorąco, ze względu na małą przestrzeń i gotowanie. 

  • klimatyzacja lub wiatrak – należy pamiętać, że przyczepa wykonana jest z metalu, więc warto zainwestować w te sprzęty, które latem sprawią, że praca będzie przyjemniejsza. Warto zaopatrzyć się również w kuchenkę, grill i elektryczny podgrzewacz. Dzięki temu ostatniemu urządzeniu zawsze będziemy mogli serwować ciepłe jedzenie. 
  • mniejszy sprzęt kuchenny – w zależności, co będziemy chcieli przygotowywać w food trucku, to przydadzą się inne sprzęty kuchenne, ale warto mieć garnki i patelnie różnej wielkości, mikser zanurzeniowy i kielichowy.

Diabeł tkwi w szczegółach 

Najmniejsze elementy w wyposażeniu food trucka mogą okazać się tymi najistotniejszymi, bez których kucharz nie może wyobrazić sobie pracy. Akcesoriami, które z pewnością przydadzą Ci się w przyczepie, są różnej wielkości sztućce do mieszania potraw, deski do krojenia warzyw, owoców lub innych produktów, ostre noże, tarka do warzyw. Z całą pewnością przydadzą Ci się jednorazowe talerzyki lub miseczki i oczywiście sztućce, które będziesz dawać klientom. Możesz je spersonalizować i wydrukować na nich logo swojej firmy lub zakupić w podobnym kolorze, co Twoja przyczepa! 

Teraz już wiesz, w co wyposażyć food trucka! Nie będzie to łatwe zadanie i część sprzętu, możesz dokupić już w trakcie działania przyczepy, bo właśnie wtedy zauważysz, co jeszcze Ci się przyda. Pamiętaj, że umeblowanie food trucka jest najistotniejsze i to od tego zależy czy całość będzie funkcjonalna i przyjemnie będzie Ci się tam gotowało!