Wiosenne inspiracje: Eko food truck

Ekologia i dbanie o środowisko to obecnie nie tylko ważne, ale także modne tematy. Chcąc trafić do jak największej liczby odbiorców, a także wpisać się w obowiązujące trendy, zwróć uwagę na nowy typ restauracji eko i wprowadź zmiany do swojego food trucka. Jeżeli chcesz poznać kilka trików na zmianę charakteru swojej knajpy na kółkach, zerknij poniżej.

Wiosenne inspiracje: Eko food truck

Food trucki przyjazne środowisku są coraz chętniej odwiedzane przez konsumentów – wynika to głównie z rosnącego zainteresowania ekologią i dbaniem o środowisko, a także zdrowym stylem życia. Wszystkie postawy propagujące działanie proekologiczne są pożądane i warto się z nimi zapoznać. Przystosowanie swojego interesu do takiego schematu zacznij od ograniczania zużywanej energii. Na początek postaw na żarówki energooszczędne, nie zostawiaj na noc włączonych świateł i zrezygnuj z pobierających zbyt wiele prądu kolorowych ledów. Jeżeli masz do tego warunki, zrezygnuj z plastikowych talerzyków i sztućców na rzecz tych papierowych, które nie są tak obciążające dla środowiska jak rozkładające się setki lat tworzywa plastikowe. Nie zapomnij umieścić o tym informacji przy barze, tak aby klienci wiedzieli, że przywiązujesz wagę do tego, by działać na rzecz środowiska.

Food Truck przyjazny środowisku

Oprócz kwestii organizacyjnych i technicznych, należy zainteresować się oczywiście jedzeniem w Twoim food trucku. Kluczem do serwowania chociażby zdrowych fast foodów jest przemyślane wybieranie produktów do ich przygotowania. Świadomy właściciel szamowozu lub kucharz powinien zawsze osobiście sprawdzać czy dane surowce pochodzą z ekologicznych hodowli i upraw – dlatego właśnie przed dokonaniem zamówienia upewnij się, że Twój dostawca posiada stosowne certyfikaty i pozwolenia. Pamiętaj, że ekologiczne jedzenie nie musi być nudne! Konsumentom często zdrowe dania kojarzą się z rozgotowaną soczewicą i szaro-burą papką z fasoli – dziś możesz gotować eko dania smacznie, kolorowo i zaskakująco. Skorzystaj na przykład z przepisu na gryczane hamburgery z pastą chili, falafele z przecierem gruszkowo-ogórkowym czy pyszną truskawkową lemoniadę z miętą. Widzisz? Nie ma miejsca na nudę – zarówno w kuchni, jak i na talerzu. Oprócz wspaniałego, oryginalnego smaku, wszystkie powyższe propozycje można podać w ciekawy sposób, tak aby robiły wrażenie również na fanach Twojego food trucka.

Preferencje klientów są różne – niektórzy pokochają wegetariańskie propozycje, inni niekoniecznie, dlatego powinieneś mieć w swojej karcie zarówno warzywne, jak i mięsne potrawy. Chyba że decydujesz się na food trucka dedykowanego jaroszom, wówczas Twoją grupą docelową będą jedynie wegetarianie i weganie. Bez względu na to, który model wybierzesz, pamiętaj, aby o swoich poczynaniach informować na profilach w social media, tak aby wszyscy byli na bieżąco i wiedzieli co ciekawego i zdrowego mogą znaleźć w Twojej knajpie na kółkach.

Wiele osób, wybierając się na lunch czy codzienny obiad, poszukuje miejsc oferujących zdrowe, ekologiczne jedzenie i często ich nie znajduje – tym bardziej warto wyjść naprzeciw konsumenckim oczekiwaniom. Wiosna to doskonały czas, aby pomyśleć o swoim własnym biznesie na kółkach w kontekście prozdrowotnych trendów.