Współpraca z Influencerami – skuteczny pomysł do wypromowania food trucka?

Bez żadnej udanej promocji, każdy biznes prawdopodobnie kiedyś upadnie. Najstarszy marketing szeptany jest doskonałym przykładem reklamy, która skutecznie przyciąga kolejnych klientów. W dzisiejszych czasach jego odpowiednikiem jest influencer marketing. Czy jest to skuteczny pomysł na wypromowania food trucka?

Influencer Marketing – dlaczego warto?

Influencer Marketing to nic innego, jak działania marketingowe prowadzone we współpracy z influencerami, czyli osobami, które mają duży wpływ na swoich odbiorców. W czasach, gdy zaufanie do reklamy jest na niskim poziomie, wpływowy marketing może wspierać promocję marki. Osoby, które mają duże zasięgi na swoich portalach społecznościowych, a ich odbiorcy cechują się dużym zaangażowaniem w budowaniu relacji z influencerem, są w stanie skutecznie wypromować food trucka, zapewniając mu nowych, stałych klientów, którzy będą tworzyli stały ruch na fanpage’ach. Badania Influencer Marketing Hub pokazują, że 84% marketerów ocenia działania z influencerami jako efektywne. Łącząc siły z kimś silnym wpływie, zyskujesz ich zasięg, jednocześnie powiększając i maksymalizując grono potencjalnych odbiorców. Współpraca z influencerami nie tylko wzmacnia Twoją wiarygodność jako marki, ale także dodaje świeżej perspektywy, dzięki czemu mogą oni przedstawić Twoje produkty w zupełnej nowej aranżacji, z kompletnie innym zamysłem promocyjnym.

Jak łatwo wypromować food trucka?

  • Prezenty – większość influencerów lubi organizować wszelkiego rodzaju konkursy z nagrodami dla swoich odbiorców. Takie akcje zwiększają ruch na stronie, skutecznie podnosząc zaangażowanie i statystyki. Zorganizuj wraz z wybranym influencerem konkurs, w którym do wygrania będzie darmowe jedzenie w food trucku. Po pierwsze, wywołasz pożądanie względem wygranej, jeszcze zanim zjedzą oni darmowy posiłek. Odbiorcy będą walczyć o szansę skosztowania produktu, a jeżeli im się nie uda, być może sami z siebie skuszą się na nowe smaki?
  • Recenzje postów na blogu – osoby regularnie prowadzące bloga, również o tematyce kulinarnej, mają zwykle grono stałych odbiorców, którzy im ufają i są w stanie z ich polecenia skosztować jedzenia w nowym miejscu. Z tego względu recenzje Twoich potraw na blogu influencera mogą być skutecznym sposobem na zwiększenie ekspozycji. Dzięki temu możesz być lepiej widoczny w wynikach wyszukiwania oraz cieszyć się większą ilością nowych klientów, którzy podążyli za poleceniem osoby, której ufają.
  • Sponsorowane posty w mediach społecznościowych – product placement z reguły kojarzy się z nieumiejętnym reklamowaniem danej rzeczy w serialach telewizyjnych. Dzięki influencer marketingowi sytuacja ta uległa zmianie, a sposoby na lokowanie produktu są nieograniczone. Poproś ich o przetestowanie produktu na Instagramie, zrobienie zdjęcia lub nagrania wideo przedstawiającego cechy i zalety Twojego produktu/usługi.

Zamiast kolejnego banera promocyjnego przedstawiającego to samo zdjęcie, warto zainwestować w skuteczną kampanię reklamową z udziałem influencera. Marketing oparty na wiarygodności to pierwszy krok do budowania stałej relacji ze swoimi klientami, którzy zawsze będą wracać do Twojego food trucka.