Wyposażenie food trucka – o czym nie zapomnieć?

O czym pamiętać wyposażając food truck? Dzisiaj kilka praktycznych rad dla osób, które planują rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem mobilnego interesu!

Jak wyposażyć food truck?

Wyposażając food truck przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: jaką kuchnię planujemy serwować? Inne urządzenia przecież powinna wybrać mobilna restauracja, w której podawane będą np. dania koreańskie, a coś innego nada się do kuchni amerykańskiej. Wiele osób decyduje się na prowadzenie klasycznych fast foodów, gdzie pierwsze skrzypce pełnią frytki, hamburgery, hot dogi czy zapiekanki. W takich okolicznościach na pewno konieczna będzie frytkownica, najlepiej aby była ona wyposażona w termostat, przyda się także specjalny grill elektryczny, na którym możemy podgrzać mięso czy też bułki. Jeśli stawiamy na orient, przydać może nam się płyta indukcyjna, która służy do przyrządzania dań z woka. Świetnie nadadzą się też wszelkiego rodzaju urządzenia do gotowania na parze warzyw, które stanowią bardzo istotną część kuchni azjatyckiej. Poza tym, niezależnie od tego, co planujemy podawać ważne są między innymi piece, urządzenia do smażenia na głębokim oleju czy też po prostu zwykle mikrofale, które potrafią być nieocenione. 

Najważniejsze sprzęty

Oczywiście musimy pamiętać o kilku obowiązkowych rzeczach, które sprawdzą się w większości przypadków, jak wcześniej wspomniane piece, grille, ale również patelnie i specjalne garnki. Nie możemy też zapomnieć o sprzęcie związanym z sanitariatami, jak przykładowo moduły socjalne, które mają zapewnić nam stały dopływ wody. Do tego nie może brakować porządnych zlewów i zmywaków. Ważne są też okapy i specjalne osłony termiczne, które mają stanowić zabezpieczenie przed wysokimi temperaturami, jakie często panują na małej powierzchni, gdzie się gotuje. Nie należy zapomnieć także o lodówkach i różnego rodzaju chłodziarkach.

O czym jeszcze pamiętać?

Co jeszcze odgrywa bardzo istotną rolę? Musimy wygospodarować miejsce i zaopatrzyć się w specjalne pojemniki na odpady – jest to kwestia, na którą często zwraca uwagę sanepid przy oddawaniu food trucka. Dobrze jest też mieć na wyposażeniu kilka składanych stolików i krzeseł, które ustawimy przed naszym pojazdem, aby nasi goście mieli gdzie zjeść. Pamiętajmy, że bardzo istotna jest odpowiednia organizacja i zagospodarowanie przestrzeni, ponieważ w małej przyczepie zmieścić się musi praktycznie cała restauracja.

Wyposażając food truck należy mieć na uwadze między innymi to, jaką kuchnię planujemy serwować, lecz bardzo istotne są również przepisy prawa, które narzucają na właścicieli pewne obowiązki.