Przygotowanie foodtrucka na sezon – co musisz zrobić?

Nieważne, czy to pierwszy rok działalności mobilnego biznesu, czy też któryś z kolei – na sezon należy się odpowiednio przygotować! Działalność food trucków jest ograniczona głównie do okresu wiosenno-letniego, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wykorzystać ten czas. O czym nie można zapomnieć?

Rozpocznij sezon foodtruckowy z odświeżonym menu!

Food truck charakteryzuje się bardzo ograniczoną ilością miejsca, dlatego najlepiej zdecydować się tylko na jeden rodzaj serwowanej kuchni. Większość osób już zdaje sobie sprawę, że jeśli lokal gastronomiczny specjalizuje się we wszystkim, to tak naprawdę nie zna się na niczym. Oczywiście nie jest to regułą – świetny pomysł na połączenie kilku rodzajów dań obroni się sam! W takiej sytuacji warto zapoznać się z ofertą Wark – nasze przyczepy mają świetnie zaplanowaną przestrzeń użytkową, a więc są bardzo funkcjonalne. Ważne jest, aby menu było oryginalne i jakkolwiek wyróżniało się na tle innych. Rosnąca popularność jedzenia w plenerze sprawia, że konkurencja jest spora i trzeba wprowadzić coś, co zachęci klientów do zakupów właśnie w waszej przyczepie. Dobrze jest, jeśli karta dań odpowiada aktualnym trendom żywieniowym – panująca od kilku lat moda na zdrowe odżywianie sprawia, że ludzie mniej chętnie decydują się na tłuste, wysokokaloryczne potrawy. Menu musi być skierowane do ograniczonej grupy odbiorców. Najlepiej, aby ilość potraw była niewielka, więc próba trafienia w każde gusta może skończyć się bardzo źle – nie warto próbować zadowolić zarówno mięsożerców, wegetarian i wegan, jak i osób na specjalnych dietach.

Wygląd ma znaczenie

Ludzi bardzo często przyciąga właśnie wygląd zewnętrzny food trucka – w końcu nikt nie chce jeść potraw przygotowywanych w starym i niezadbanym pojeździe. Przed sezonem należy wyczyścić przyczepę zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Warto również nieco w niego zainwestować i dokonać wszystkich koniecznych modyfikacji. Zmiany wcale nie muszą być duże – zazwyczaj wystarczy delikatnie pomalować food trucka z zewnątrz, dokupić kilka akcesoriów i ciekawie zaaranżować przestrzeń roboczą znajdującą się w zasięgu wzroku klientów. Bardzo ważne jest również to, aby umieścić menu w widocznym miejscu i napisać je w sposób czytelny. Zbyt wiele informacji jest w tym przypadku niewskazane – zdecydowanie wystarczy krótki osób każdej potrawy.

Jak maksymalnie wykorzystać sezon?

Sezon foodtruckowy może i nie jest długi, ale jest bardzo intensywny. Przed jego rozpoczęciem warto zrobić dogłębny rekonesans i wybrać najciekawsze zloty, na których ma się pojawić wasz mobilny biznes. Poza weekendowymi festiwalami jedzenia w plenerze, w tygodniu warto wybrać jedno stałe miejsce postoju. Musi być dobrane w taki sposób, aby jak najwięcej przechodniów miało szansę zauważyć trucka. Kolejne dwa bardzo ważne punkty to zatrudnienie odpowiedniej ilości pracowników oraz podjęcie współpracy z pewnymi dostawcami. Składniki dobrej jakości i potrawy przygotowane z dbałością o szczegóły zawsze się obronią! Warto zwrócić uwagę również na odpowiednią reklamę – kilka przemyślanych postów i ładnych zdjęć na mediach społecznościowych może zdziałać cuda.

Każdy z wymienionych czynników odgrywa ważną rolę. Warto pamiętać o tym, aby uczyć się na własnych błędach i nie powielać niepowodzeń z poprzedniego sezonu. Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z mobilnym biznesem, również należy wziąć pod uwagę powyższe rady – niewątpliwie wpłyną na większą ilość klientów i wyższe zarobki.