Korzyści z prowadzenia food trucka

Czy Twoim marzeniem od kilku dobrych lat jest otworzenie swojej własnej restauracji, ponieważ pragniesz sprawiać ludziom przyjemność poprzez serwowanie im pysznego jedzenia? Boisz się dużych kosztów wynajmowania pomieszczeń, które miałyby być Twoją knajpą? Jeśli odpowiedziałeś na oba te pytania pozytywnie, to znaczy, że koniecznie musisz otworzyć swojego food trucka! Będzie to przyczepa na Twoich zasadach! Poniżej dowiesz się, dlaczego warto prowadzić food trucka!

Czy warto prowadzić food trucka?

Z całą pewnością masz wiele obaw związanych z prowadzeniem swojego biznesu w przyczepie. Mamy jednak nadzieję, że poniższe plusy, sprawią, że się ich pozbędziesz! Dlaczego warto prowadzić food trucka? 

1. Możesz nim dotrzeć dosłownie wszędzie!

Jedną z ważniejszych zalet food trucków jest to, że można nimi wszędzie jeździć, ponieważ są całkowicie samodzielne i samowystarczalne. To powoduje, że można dotrzeć do większej ilości klientów, biorąc udział w różnych eventach czy jeżdżąc na różne masowe imprezy. Restauracje stacjonarne mają większe prawdopodobieństwo upadku ze względu na to, że ich klienci się zazwyczaj nie zmieniają, ponieważ budynek stoi w jednym miejscu. Jeśli zdecydujesz się na kupienie food trucka, to będziesz mógł zwiedzać Polskę, a nawet cały świat!

2. Ciekawe menu

Kiedyś food trucki kojarzyły się z szybko przyrządzanymi frytkami czy hotdogami, a teraz można w nich zjeść naprawdę wiele potraw z każdej możliwej kuchni świata. A to, co Ty będziesz serwować w swojej przyczepie, zależy tylko od Ciebie! Możesz też zmieniać menu cyklicznie, w zależności od imprezy czy pory roku – wykorzystuj sezonowe warzywa, owoce i inne produkty!

3. Idealna cena do jakości

Wielkim plusem food trucków jest to, że jedzenie przygotowywane jest szybko, ale równocześnie powinno być smaczne i robione z najlepszych produktów. Ceny dań z przyczep nie są zazwyczaj mocno wysokie, a jakość jest bardzo dobra. Wynika to z tego, że kupując przyczepę, właściciel oszczędza pieniądze na wynajmie pomieszczeń na restaurację stacjonarną i tym samym może sobie pozwolić na niższe ceny. 

4. Przyjemna atmosfera

Food trucki często kojarzą się z przyjazną i przyjemną atmosferą, która otacza całą przyczepę. Spowodowane jest to tym, że zazwyczaj właściciele przyczep prowadzą je sami lub z pomocą bliskich im osób. Ważne jest dla nich to, aby biznes dobrze prosperował, więc bardzo się starają, aby relacje z klientami były jak najlepsze. Często możesz zobaczyć stoliki i krzesła ustawione przy przyczepie, są one zazwyczaj ozdobione różnymi lampkami, co sprawia, że lokal wydaje się jeszcze przyjemniejszy. 

5. Food trucki są trendy! 

W większych czy mniejszych miastach restauracji stacjonarnych jest naprawdę wiele. Na ich tle wyróżniają się przyczepy, ponieważ nadal stanowią nowość dla niektórych osób. Ludzie są ciekawi, co można tam zjeść, a właściciel wykorzystuje tę ciekawość i serwuje najlepsze dania, sprawiając, że klient często wraca. 

Kiedy już poznałeś zalety prowadzenia food trucka, to mamy nadzieję, że niedługo otworzysz swój własny mały biznes! Jeśli zastanawiasz się, jaka przyczepa będzie najlepsza dla Twojego pomysłu, to z chęcią Ci w tym pomożemy! Napisz do nas, a razem wybierzemy najlepszą przyczepę na food truck, jaką tylko możesz sobie wyobrazić!